آموزش تکنیک مطالعه انتخابی در سایت امیر مسعودی

مطالعه انتخابی

آموزش روش مطالعه انتخابی در سایت امیر مسعودی

اگر مباحث نخوانده زیادی دارید و از تمام شندن مباحث نگران هستید برای حل این مشکل یک راه میانبر دارید راهی که رتبه برتر های زیاید از آن استفاده کرده اند با ما در سایت امیر مسعودی همراه باشید تا در مورد روش مطالعه انتخابی بیشتر با هم صحبت کنیم.

زمانی که فرصت کافی برای رسیدن به امتحانات مدرسه یا کنکور ندارید می توانید به روش حذفی رفتار کنید.این روش بهترین روش برای آزاد کردن زمان و افزایش نمره یا درصد شماست.

طبق روش مطالعه انتخابی لازم نیست برای کسب نمره مطلوب همه مطالب کتاب را بخوانید پیشنهاد ما به شما در سایت امیر مسعودی این است که کافی است بخش های مهم و موثر آن را قوی بخوانید.

مثلا برای کسب درصد ۶۰ در درس فیزیک به جای این که همه فصول ان را بخوانید چند مبحث پر تست را انتخاب کنید و تا حدی که کامل مسلط شدید بخوانید و زمان بقیه فصول را برای تسلط روی این مباحث صرف کنید.

برای اجرای روش مطالعه انتخابی باید به نکات زیر  در سایت امیر مسعودی توجه کنید:

۱-در این روش حذف به معنای حذف کتاب نیست هیچ کتابی را حذف نکنید حتی اگر در آن ضعیف باشید به جای حذف یک کتاب مباحثی از آن را حذف کنید.

۲-مباحثی که قبلا خوانده اید نباید جزو مباحث حذف شده قرار گیرند.

۳-مباحث آسانی که در آن بازدهی بالایی دایرد و می توانید در زمان کمتری آن ها را جمع و جور کنید را نباید در ردیف حذف شده ها قرار دهید.

۳-مباحثی را انتخاب کنید که اهمیت بیشتری در بودجه بندی امتحانات یا کنکور دارند و مطمئن هسیتد می توانید با مطالعه آن ها نتیحه بهتری بگیرید.

۴-حذف مطلب الزاما به معنی حذف یک فصل کامل نیست می توانید بخش هایی از فصل را که سخت هستند و اهمیت کمتری در کنکور دارند را حذف کنید.

۵-مطالعه مباحثی که در آن ضغف خیلی زیادی دایرد یا اینکه نیاز به زمان زیاید برای یادگیری آن دارید را موقتا کنار بگذارید.

۶-ممکن است در درسی حذفی رفتار کنید و در درسی دیگر اینگونه عمل نکنید د دروسی که بیشتر مباحث ارزش نزدیکی به هم دارند یا کل آن درس ارزش زیادی در کنکور دارد مثل زیست یا دین و زندگی حذفی رفتار نکنید.

۸-از اینکه درسی را حذف می کنید ناراحت نباشید و از خودتان تصور ضعیف بودن نداشته باشید حتی برخی از رتبه های برتر هم این کار را انجام می دهند این روش به مغنای تسلط و یادگیری روی مباحث کلیدی است.

۹-شاید تصور کنید با توجه به بودجه بندی سوالات کنکور امسال از این مباحث حذف شده سوالات بیشتری مطرح شود اما اینگونه نیست و شاید فقط در یک درس این اتفاق رخ دهد.

۱۰-تونع کتاب های کمک درسی و تستی را کم کنید و سوالات کنکور و نمونه سوالات امتحانی را مبنای کارتان قرار دهید و تست های تالیفی را کنار بگذارید مگر به آن ها نیازمند باشید.

۱۱-اگر مطالعه شما قوی و موثر است و حافظه خوبی دارید یا بیشتر دروس را قبلا به خوبی خوانده اید اول همه دروس را متمرکز بخوانید و سپس تست بزنید. این روش برای دروس متنی موثر است.

۱۲-با توجه به ضرایب بر دروسی که ضریب بیشتری دارند بیشتر تمرکز کنید.

۱۳اگر فکر می کنید در فرصت باقی مانده نمی توانید پیشرفت زیادی در دروس اختصاصی داشته باشید می توانید بخشی از کمبود نمره این دروس را با دروس عمومی جبران کنید البته این به آن معنا نیست که دروس اختصاصی را کنار بگذارید و فقط دروس عمومی را بخوانید.

دروس عمومی نمی تواند درصد پایین دروس اختصاصی را جبران کند اما می تواند درصد متوسط دروس اختصاصی را ترمیم کند.

در پایان آخرین نکته ای که در این مفاله در سایت امیر مسعودی به شما می گوییم این است که روش مطالعه انتخابی تنها زمانی مفید است که شما روی مباحث انتخابی کامل مسلط باشید اما اگر یک سری مباحث را حذف کنید و مباحث دیگر را نصفه نیمه بخوانید این روش کمکی به شما نخواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید