استرس فراموشی مطالب در دوران کنکور و راهکار هایی برای رفع آن در اوج یادگیری

فراموشی
مشاوره و برنامه ریزی

استرس فراموشی مطالب در دوران کنکور و راهکار هایی برای رفع آن در اوج یادگیری

در دوران کنکوری موضوعی که اکثر داوطلبان رو اذیت میکنه مشکل فراموش کردن دروس است خیلی از داوطلبان کنکوری با اینکه زمان زیادی و به خوبی درس خوانده اند اما بازهم استرس فراموشی مطالب خوانده شده را دارند و با همین حس باعث می شوند کیفیفت مطالعه شان به شدت پایین بیاید و نتوانند از زمان خود خوب استفاده کنند و تمرکز لازم را داشته باشند.

کنکوری ها استرس فراموشی رو به ویژه برای دروس حفظی مثل دین و زندگی و فرمول های ریاضی فیزیک و قسمت های خواندنی شیمی بسیار  احساس می کنند.

اما اگر واقع بینانه نگاه کنیم این حس واقعی نیست و به دلیل فشار و استرس روز های کنکور است و اگر استرس را از خود دور کنید و به خود فشار وارد نکنید مطالب در زمان مقرر به خوبی در خاطر شما یادآوری خواهند شد.

البته شما داوطلبان اوج یادگیری به این نکته هم باید توجه داشته باشید که شما مطالب زیادی را در ذهن خود وارد کرده اید و مسلما نمی توانید همه ی آن ها را در یک زمان به خاطر بیاورید.

شما  دانش آموزان زنگ پنجم وقتی می خواهید مطلبی که قبلا خوانده اید را دوباره بخوانید نباید این انتظار را داشته باشید که همه ی مطالب را یکجا به خاطر بیاورید. بهترین راه برای سنجش میزان تسلط شما روی مباحث و فهمیدن اینکه چقدر از مطالب خوانده شده در ذهن شما مانده است این است که چند تست بزنید و در صورت پاسخ دادن به آن ها متوجه استرس بی جای خود می شوید.

یکی از دلایل فراموشی مطالب شما دانش آموزان کنکور آسان است این است که شاید مطالب به طور صحیح خوانده نشده اند و در ذهن شما به خوبی طبقه بندی نشده اند برای اینکه مطالب در ذهن شما به خوبی سازماندهی شوند باید سعی کنید خلاصه نویسی ها و جداول خوبی از آن ها تهیه کنید

پیشنهاد مشاوران گیلنا به شما این است که قبل از شروع مطالعه مبحث جدید حتما نگاه گذرایی به مطالب قبلی داشته باشید و مرور کوتاهی از آن ها داشته باشید این کار به تثبیت شدن مطالب فبلی و فهم خوب مطالب جدید بسیار کمک می کند.

آخرین توصیه ما در سایت یادگیری آسان به پیشنهاد مهندس امیر مسعودی به شما این است که سعی کنید برای جلوگیری از فراموشی و تثبیت مطالب داخل ذهن خود تمرین و تکرار و مرور خوبی در برنامه داشته باشید.

به حفظ کردن مطالب اکتفا نکنید و مفهوم مطلب را یاد بگیرید در این صورت احتمال فراموش شدن آن کمتر خواهد بود. همچنین لازم نیست مطالب را به زبان کتابی یاد بگیرید و با زبان محاوره ای آن ها را بخوانید که بهتر داخل ذهن شما بماند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس