بهترین روش مطالعه درس فیزیک در برنامه یادگیری آسان برای کسب درصد بالا

فیزیک
مشاوره و برنامه ریزی

بهترین روش مطالعه درس فیزیک در برنامه یادگیری آسان برای کسب درصد بالا

مهم ترین نکته ای که در مورد روش مطالعه درس فیزیک در ابتدای کار به شما داوطلبان اوج یادگیری گوشزد می کنیم این هست که پیش خوانی در مورد این درس میتونه معجزه کنه. کاری که هر چند زمان زیادی نمیخواد ولی خیلی از داوطلبان کنکوری انجامش نمی دهند. شما فقط کافیه قبل از شروع درس چند دقیقه مطالب رو به صورت روزنامه وار برای خود بخوانید و با یک بار امتحان گردن این کار تاثیر به سزای اون رو در یادگیری آسان خود می توانید ببینید.

در قدم اول شما باید سعی کنید یعد از کلاس درس وقتی که به خونه می رسید همون روز مطالب درس داده شده رو بخونید تا توی ذهن شما کاملا تثبیت بشه این قسمت یکی از مهم ترین مراحل یادگیری درس فیزیک است.البته این کار نباید زمان زیادی ببره چون شما مطالب رو پیش خوانی کردید و سر کلاس هم تمرکز داشتید و باید توی مدت زمان کمی مطالب را مرور کنید.

بعد از مرور مطالب باید تا جای ممکن تست بزنید در درس فیزیک حل تست های فراوان بسیار میتونه به تثبیت مطالب توی ذهن شما کمک کنه. تست های سراسری سال های قبل مهم ترین منبعی است که شما باید برای تست زنی از آن استفاده کنید. البته زدن تست های تالیفی استاندارد برای یادگیری نکته های تستی خالی از لطف نیست.

البته شما داوطلبان کنکور آسان است این نکته را باید در نظر بگیرید که صرفا باید به جنبه ی آموزشی این تست ها استفاده کنید و برای تسلط بیشتر روی مباحث این مرحله را پیش ببرید و انقدر تمرین و تکرار کنید تا کامل مسلط شوید.

در این قسمت محدودیتی برای حل تست ها وجود ندارد و شما می توانید هر تست را چندین بار حل کنید تا با همه ی تیپ تست های موجود در هر مبحث آشنا شوید تا بعد از این مرحله با دیدن هر تست راه حل اون تست رو سریع به خاطر بیاورید.

داوطلبان عزیز یادگیری آسان شما از رو به رو شدن با تست ها نباید ترسی داشته باشید از اینکه زمان زیاید برای یک تست بگذارید نگران  نباشید مهم فقط یادگیری شماست. در صورتی که تستی را نتوانستید حل کنید سریع به سراغ پاسخنامه نروید و همه ی راه حل هایی که به ذهنتون می رسد رو امتحان کنید و در صورتی که به نتیجه نرسیدید به سراغ پاسخنامه بروید و با راه حل تست آشنا شوید.

اگر در مبحثی ضعف دارید باید برای مطالعه آن مبحث برنامه ریزی مخصوصی داشته باشی. پیشنهاد مشاوران زنگ پنجم به شما این است که به طور مثال اگر شما در مبحث دینامیک ضعف دارید می توانید هر شب ۵ تست از این مبحث بزنید و طی مدت یک ماه به تسلط خوبی در این مبحث می رسید.

فیزیک درسی است که با صبر و حوصله و تمرین زیاد می توانید به درصد خوبی در این درس برسید و اینجوری نیست که درصد بالا در این درس غیر ممکن باشد. فقط شما نباید هنگام رو به رو شدن با سختی ها و ضعف ها در این درس ناامید شوید.

در زمان مطالعه هر مبحث فیزیک فرمول ها و نکات آن مبحث را برای خود خلاصه کنید تا در زمان مرور زمان کمتری برای آن مبحث بگذارید و بیشتر زمان خود را تست بزنید.

برای درس فیزیک باید شما سعی در حل تمرین ها و تست های بسیار داشته باشید و با روخوانی و بدون حل تمرین نمی توانید به درصد خوبی در این درس برسید.

نکته ای که الان به شما  در سایت گیلنا متذکر می شویم برای بقیه ی درس ها هم کاربرد دارد اگر در طول مطالعه و تست زنی وضعیت شما خوب است اما در آزمون های آزمایشی نتیجه ی خوبی نمی گیرید باید قبل از آزمون از خودتان تست آزمونی بگیرید و شرابط آزمون را برای خودتان فراهم کنید به این صورت که تعداد تست مشخصی را در زمان معینی بدون نگاه کردن به پاسخنامه جواب دهید. این کار باعث می شود بتوانید سرعت خود را بالا ببرید و بی دقتی های خود را در هنگام حل تست ها کم کنید و در نهایت نتیجه ی بهتری در آزمون ها کسب کنید.

همچنین دانش آموزان عزیز کنکوری می توانند باری کسب درصد بالا در درس فیزیک از محصولات فیزیک موسسه کنکور آسان و گیلنا که تدریس امیر مسعودی می باشد استفاده کنند. برای تهیه منابع فیزیک امیر مسعودی با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ ارتباط برقرار کنید و مشاوران یادگیری آسان و زنگ پنجم و اوج یادگیری شما را راهنمایی می کنند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس