بهترین روش مطالعه دین و زندگی کنکور را در برنامه زنگ پنجم بیاموزید

دین و زندگی
مشاوره و برنامه ریزی

بهترین روش مطالعه دین و زندگی کنکور را در برنامه زنگ پنجم بیاموزید

دین و زندگی کنکور درسی است که در نگاه اول ممکنه خیلی ساده به نظر بیاد و داوطلبان کنکوری تصور کنند به راحتی می توانند در این درس به درصد های بالا برسند خیلی از دانش آموز ها در شروع مطالعه درصد ۱۰۰ رو برای خودشون هدف قرار می دهند چون در نگاه اول نسبت به دروس دیگر کسب درصد صد در دین و زندگی راحت تر به نظر میاد تفکری که البته قابل دستیابی هست اما نه به راحنی گذشته چون هم حجم بالای آیات از یک طرف و همچنین تست های ترکیبی که در سال های اخیر از درس های مختلف دین و زندگی طرح میشه باعث شده مثل گذشته رسیدن به درصد ۱۰۰ در این درس زیاد ساده نباشد.

ما در این مقاله روش هایی به شما یاد می دهیم تا شما بتوانید با استفاده از آن ها مثل بسیاری از دانش آموزان اوج یادگیری که به درصد ۱۰۰ در این درس رسیده اند درصد خوبی در کنکور برای درس دین و زندگی بزنید.

هنگام مطالعه دین و زندگی مداد و ماژیک رو همراه خود داشته باشید

برای شروع کار مطالعه یک درس دین و زندگی به شما دانش آموزان گیلنا توصیه می کنیم اول از روی درس روخوانی کنید تا با کلیات درس آشنا بشید و بعد از آن نگاهی به تست های گذشته بندازید تا متوجه بشید از مطالب مهم درس کدام مطالب است و از چه جاهایی بیشتر سوال می آید تا اولویت مطالعه شما در این درس مشخص شود.

در قدم بعدی شما باید مطالب درس را به صورت دقیق مطالعه کنید و اگر مطلبی از نظرتان مهم بود آن راعلامت گذاری کنید همچنین نکات آیات و مطالبی که از منابع کمک آموزشی استخراج می کنید را باید داخل کتاب درسی تکمیل نویسی کنید تا بتوانید یک منبع کامل برای خود داشته باشید.

مطالب اولویت دار برای طرح تست را پیدا کن

آیات و روایات درس دین و زندگی نقش مهمی در کنکور این درس دارند و باید به دقت مطالعه شوند شما دانش آموزان یادگیری آسان با نگاهی به سوالات سال های گذشته متوجه می شویم به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تعداد زیادی از تست های دین و زندگی به آیات و روایات مربوط می شوند.

به همین دلیل شما باید سعی کنید تا حد امکان بین آیات هر درس با کتاب درسی ارتباطی پیدا کنید و آن را داخل کتاب درسی بنویسید.همچنین علاوه بر پیدا کردن ارتباط آیات با متن کتاب درسی شما باید ارتباط بین دروس را هم باید باهم پیدا کنید تا بتوانید از پس تست های ترکیبی بر بیایید.

برای دین و زندگی باید تست بزنیم یا نه؟

دین و زندگی هم مانند بقیه ی دروسی که برای کنکور مطالعه می کنید نیاز به تست زنی زیادی دارد و باید بعد از مطالعه و چند روز بعد از مطالعه برای این درس تست کار کنید و برای انتخاب تست ها اولویت اول شما تست های کنکور سراسری و بعد از آن اگر زمان داشتید تست های تالیفی استاندارد را می توانید بزنید.همچنین توصیه ای که به شما داوطلبان کنگور آسان داریم این است که اگر هنگام حل تست ها به نکات جدیدی برخوردید حتما داخل کتاب آن را یادداشت کنید.

مطالعه درس دین و زندگی را از الان شروع کنید

متاسفانه بعضی از داوطلبان کنکور با این تفکر که دین و زندگی درسی حفظی و راحت می باشد مطالعه ی درس دین و زندگی را به بعد از عید موکول می کنند که این کار بسیار اشتباه می باشد و می تواند باعث شود درصدی که می توانید در این درس کسب کنید به شدت کاهش یابد. برای رسیدن به درصد بالا در درس دین و زندگی باید به تسلط بالایی روی مطالب آن برسید پس به شما دانش آموزان زنگ پنجم پیشنهاد می کنیم مطالعه ی دین و زندگی را از الان شروع کنید و همراه بقیه ی دروس بر اساس اولویت مطالعاتی خود پیش ببرید.

بهترین منبع درس دین و زندگی

کتاب درسی دین و زندگی به خوبی تدوین شده است و مطالب را بسیار خوب توضیح داده است اما برای درک ارتباط بین آیات و متن کتاب درسی و نکات نهفته در دل متون کتاب درسی به یک منبع کمک آموزشی نیاز می باشد که هم بتواند نکات تکمیلی را به شما یاد دهد و هم برای تست زنی بتوانید از آن استفاده کنید.اما توصیه ای که به شما داریم برای هر درس فقط و فقط یک منبع کمک آموزشی برای خود تهیه کنید و از جمع آوری چند منبع و سردرگم کردن خود اجتناب کنید.

همچنین داوطلبان کنکوری می توانند بریا درس دین و زندگی از منابع بهرین مدرس دین و زندگی کشور استاد احندی نیز استفاده کنند که می تواند شما را مانند بسیاری از دانش آموزان گیلنا و کنکور آسان است که هر ساله این درس را ۱۰۰ می زنند به درصد های بسیار بالا برساند.

برای تهیه منابع دین و زندگی استاد احمدی یا ریاضی و فیزیک مهندس امیر مسعودی با مشاورین اوج یادگیری و یادگیری آسان و زنگ پنجم در ارتباط باشید و با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس