بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه را در سایت انتشارات گیلنا یاد بگیرید

سرعت مطالعه
مقالات

بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه را در سایت انتشارات گیلنا یاد بگیرید

اکثر دانش آموزان کنکوری توی سرعت مطالعه مشکل دارن و با کند خوانی مواجه هستن برای همین تصمیم گرفتیم در این مقاله در سایت اوج یادگیری روش هایی را به شما بگیم تا بتونید با استفاده از آن ها سرعت مطالعه خودنون رو افزایش بدید.

مکان خوبی را برای مطالعه انتخاب کنید

یکی از دلایلی که باعث می شه شما داوطلبان برنامه یادگیری آسان سرعت مطالعه ی پایینی داشته باشید مکانی هست که در آن مطالعه می کنید. اگز جایی که درس میخونید محیط شلوغی داره یا سر و صدای زیادی به گوش شما می رسه این باعث پایین اومدن سرعت مطالعه ی شما می شه.

باید در جایی درس بخونید که هم دمای خوبی داشته باشه و هم از نور مناسبی بهره ببره. همچنین باید محیط منظمی رو برای خودتون انتخاب کنید جایی که بی نظم باشه باعث حواس پرتی و کاهش سرعت شما میشه.

از تاثیر خیلی زیاد گل و گیاه و مناظر در محیط مطالعه غافل نشید که مطالعه در این محیط خیلی اثر بخش تر از مطالعه توی یک محیط بی روح خواهد بود.

ساعت مطالعه ی خودتون رو بیشتر کنید

یکی از روش هایی که باعث می شه بتوانید با کم بودن سرعت مطالعه خود و وسواس مطالعاتی که به آن گرفتار هستید مقابله کنید افزایش ساعات مطالعه است.

به همین منظور شما دانش آموزان موسسه کنکور آسان است سعی کنید از زمانی که می تونید برای درس خواندن بگذارید نهایت استفاده رو ببرید و زمان کمتری رو برای کار هایی قرار بدید که فایده ی چندانی برای شما نداره.

منظور ما استفاده از زمان های مرده در طول روز برای مطالعه است. با این کار سرعت مطالعه ی کم با ساعات مطالعه زیاد تا حدودی جبران میشه.

استراحت هنگام مطالعه فراموش نشه

متاسفانه بعضی از داوطلبان فکر می کنند اگر بین مطالعه استراحت کنند زمانشون رو از دست می دهند و با بی وقفه درس خواندن نتیجه ی بهتری می گیرند اما اگر شما بی وقفه و مداوم درس بخوانید انرژی شما کم می شود و بازدهی مطالعه شما به شدت افت می کند.

برای همین باید بین ساعات مطالعه ی خود زمان های استراحت مناسبی را برای خود در نظر بگیرید. این کار باعث می شه بعد از یک استراحت مناسب با انرژی بیشتری و البته سرعت بیشتری به مطالعه ادامه بدید.

خودتان را در جایگاه طراح کنکور بگذارید

هنگام درس خواندن تصور کنید طراح کنکور هستید در این صورت از کدام مطالب سوال طرح می کنید؟ با این تصور تمرکز بیشتری هنکام مطالعه خواهید داشت و همچنین سرعت مطالعه شما هم بالا می رود

آخرین توصیه

آخرین توصیه مشاوران گیلنا به شما این است که سعی کنید هنگام درس خواندن مطالب را بلند بلند نخوانید و توی ذهنتان مطالب را برای خود مرور کنید و همچنین با یک مداد خط به خط مطالبی که می خوانید را دنبال کنید با این روش سرعت مطالعه ی شما افزایش خواهد کرد و بازدهی بالایی هنگام مطالعه خواهید داشت.

 

در صورتی که سوالی در مورد روش های افزایش مطالعه یا کند خوانی خود داشتید می توانید با مهندس امیر مسعودی و مشاوران اوج یادگیری و یادگیری آسان و زنگ پنجم آن ها را در میان بگذارید. برای تماس با مشاورین موسسه کنکور اسان و گیلنا با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات
عادت هایی که شکست در کنکور را حتمی می کند

عادت هایی که شکست در کنکور را حتمی می کند چه کارهایی باعث شکست در کنکور می شوند عدم برنامه ریزی لازم نیست برنامه ی شما بی نقص باشد ، در دنیای واقعی به جای کمال گرا ها، از کسانی قدردانی می شود که کاری انجام می دهند نا امیدی …

عجیب ترین سوالات کنکور
مقالات
عجیب ترین سوالات کنکور در سایت کنکور آسان است

عجیب ترین سوالات کنکور عجیب ترین سوالات کنکور در سایت کنکور آسان است اوج یادگیری  در این مقاله از سایت رسمی کنکور آسان است برای شما داوطلبان کنکور عجیب ترین سوالات کنکور را آورده ایم در این مقاله با عجیب ترین سوالات کنکور آشنا خواهید شد جای خالی را با …

ظرفیت دانشگاه
مقالات
ظرفیت دانشگاه های پزشکی کشور

ظرفیت دانشگاه های پزشکی کشور ظرفیت دانشگاه های پزشکی کشور از لحاظ پذیرش امیر مسعودی مدرس فیزیک کنکور آسان است در مورد ظرفیت دانشگاه توضیح می دهد: نام دانشگاه : دانشگاه علوم پزشکی تهران ظرفیت رشته : ۱۰۶ آخرین رتبه قبولی منطقه ۱ : ۵۸ آخرین رتبه قبولی منطقه ۲ …

تماس