بهترین روش پیشنهادی مطالعه درس زیست شناسی در برنامه اوج یادگیری

زیست
مشاوره و برنامه ریزی

بهترین روش پیشنهادی مطالعه درس زیست شناسی در برنامه اوج یادگیری

طبق بررسی های انجام شده و آمار های موجود هر ساله تعداد افرادی که زیست شناسی را بالای ۸۰ درصد می زنند شاید به بالای ده درصد داوطلبان کنکوری نرسد.

این مطلب نشان دهنده ی سخت بودن رسیدن به درصد بالا در درس زیست می باشد و از طرفی به دلیل اهمیت این درس در رشته ی تجربی باید زمان زیادی را برای این درس گذاشت و توجه و اهمیت بیشتری را معطوف به آن کرد

سبک سوالات زیست شناسی در کنکور کاملا مفهومی می باشد و با صرفا حفظ کردن مطلب نمی توان راه به جایی برد. پس پیشنهاد مشاوران برنامه اوج یادگیری به شما این است که برای رسیدن به درصد بالا در این درس باید سعی کنید کاملا عمیق و مفهومی و همچنین ترکیبی این درس را مطالعه کنید که بتوانید به درصد مناسبی در این درس برسید

در ادامه مشاوران موسسه کنکور آسان است راهکار هایی را برای بهتر مطالعه کردن زیست شناسی به شما متذکر می شوند:

برای مطالعه ی درس زیست باید طبق برنامه ی منظمی پیش بروید و مطالعه و مرور خوبی را برای این درس در برنامه خود قرار دهید برای همین به شما دانش آموزان عزیز برنامه زنگ پنجم توصیه می کنیم در سال کنکور روزانه حداقل ۱:۳۰ از زمان خود را به درس زیست شناسی اختصاص دهید.

اکثر تست های درس زیست به صورت مفهومی و ترکیبی طرح می شود و شما کمتر تستی خواهید دید که کاملا مربوط به یک فصل باشد برای همین شما داوطلبان گیلنا باید سعی کنید مطالعه ترکیبی را در دستور کار خود قرار دهید و بعد از مطالعه ی بخش هایی که به هم مرتبط هستند تست زنی را در دستور کار خود قرار دهید.

برای مفهومی خواندن زیست شناسی باید هنگام مطالعه یک مطلب نکات کلیدی آن را بیابید مفهوم آن ها را بفهمید و مطلب را با مطالب دیگر کتاب ارتباط دهید و تفاوت ها و شباهت های یک متن را مطالب دیگر کتاب پیدا کنید.

در درس زیست شناسی به وفور تست هایی با جملات زیاد و عبارات گنگ و پیچیده یافت می شود که هدف طراحان کنکور از طرح این تست ها گمراه کردن شماست و شما می توانید با داشتن دقت و سرعت خوب در تست زدن در کنار دانش خود به خوبی از پس این تست ها بر بیایید پس اصلا از تست هایی که عبارات زیاد و جملات پیچیده ای دارند نترسید.

مهم ترین منبع درس زیست شناسی کتاب درسی می باشد و شما داوطلبان برنامه یادگیری آسان اصلا نباید از آن غافل شوید و اگر قصد استفاده از منبع کمک آموزشی دارید حتما باید در کنار کتاب درسی زیست از آن استفاده کنید نه به عنوان منبع اصلی.

سعی کنید هنگام مطالعه درس زیست شناسی مباحث فصل های مختلف را به هم ارتباط دهید در این صورت به راحتی می توانید از پس تست های ترکیبی بر بیاید.

هنگام تست زدن برای زیست سعی کنید به نکات خوبی از تست زنی خود دربیاوید مهم نیست درس میزنید یا غلط مهم این است که چه نکاتی را پیدا می کنید پس هدف خود را از تست زنی در درس زیست پیدا کردن نکات قرار دهید و نکاتی که پیدا می کنید را به کتاب یا جزوه خود اضافه کنید.

در ادامه روش مطالعه زیست شناسی را با هم مرور می کنیم:

۱- در ابتدای کار پیش خوانی را در دستور کار قرار دهید و در حد ۱۰ الی ۱۵ دقیقه مطلب را به صورت مروری بخوانید

۲-در مرحله ی بعد متن را به صورت عمیق مطالعه کنید و نکات مهم آن را پیدا کنید

۳-در مرحله یعد سعی کنید از خود سوال بپرسید و هبعد از آن هر پاراگراف را برای خود بازگو کنید

۴-در مرحله ی بعد روی بخش هایی که از نظر شما ممکن است با فصول دیگر ترکیب شوند تمرکز کنید و ارتباط آن ها را با فصل های دیگر پیدا کنید

۵ در مرحله ی آخر مرور و تست زنی آموزشی را برای تثبیت مطلب خوانده شده در ذهنتان را در دستور کار خود قرار دهید

 

برای دریافت سوالات خود در مورد روش مطالعه درس زیست شناسی با مشاورین برنامه یادگیری آسان و اوج یادگیری و زنگ پنجم در ارتباط باشید. برای ارتباط با مهندس امیر مسعودی و مشاوران گیلنا و کنکور آسان با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس