روشی برای سنجش پیشرفت در مطالعه برای کنکور در اوج یادگیری

سنجش پیشرفت در مطالعه
مشاوره و برنامه ریزی

روشی برای سنجش پیشرفت در مطالعه برای کنکور در اوج یادگیری

اگر تمایل دارید در دروسی که برای کنکور مطالعه می کنید به پیشرفت برسید و مسلط شوید و میزان پیشرفت در مطالعه خود را بسنجید ، پرسش های زیر را طبق گفته کنکور آسان است از خود بپرسید؟

تلاش : آیا واقعا برای هدفی که دارید خوب درس خواندید و تلاشتان مفید بوده است؟

منابع : آیا از منابع و کتاب های خوب و متناسب برای کنکور استفاده کرده اید؟

روش : آیا از روش های خوبی برای یادگیری و خواندن دروس بهره برده اید؟

۱-تلاش اولین عامل برای سنجش پیشرفت در مطالعه می باشد:

مهم ترین عامل برای نتیجه گیری در مطالعه این است که پرتلاش و به طور پیوسته طبق برنامه مشاوران اوج یادگیری مطالعه کنید .

ساعت مطالعه در هر درس را بسنجید تا دریابید آیا آن درس را به طور منظم و پیوسته خوانده اید ؟ یا این که ساعت مطالعه پایینی داشته اید ؟ شاید هم زیاد ولی نامنظم و ناپیوسته درس خوانده اید .

معمولا به مقداری که وقت صرف درس خواندن می کنید نتیجه هم می گیرید . اما اگر نتیجه تان کم تر یا بیشتر است و اگر می خواهید با همان زمان درس خواندن به موفقیت بهتری برسید دنبال سوال های دوم و سوم  که کنکور آسان برای شما طرح کرده بروید .

۲-منابع دومین عامل برای سنجش پیشرفت در مطالعه است:

سوال دوم : آیا از منابع و کتاب های خوب و متناسب برای کنکور استفاده کرده اید؟

انتخاب منابع دومین عاملی است که باید از ابتدای شروع درس خواندن به طور صحیح انتخاب کنید .

آیا به کتاب درسی و به جزوه های کلاسی اهمیت لازم را می دهید ؟ از چه منابع دیگری جز کتاب درسی استفاده می کنید ؟ برای تمرین کردن آیا با سوال های استاندارد کنکوری کار می کنید یا این که سوال های تالیفی و پرت از کنکور را در اولویت قرار داده اید ؟ آیامنابع کنکوری که تهیه کرده اید یا قصد استفاده از آن را دارید توسط اساتید برتر کنکور تدریس و تالیف شده اند یا خیر؟

اگر طبق نکات بالا که در زنگ پنجم به شما گفتیم منابع خوبی را برای خود انتخاب کرده اید لازم است به این نکات هم توجه کنید : آیا اولویت استفاده از منابع را به خوبی در برنامه ریزی خود لحاظ کرده اید ؟ مثلا ابتدا با کتاب درسی شروع می کنید یا با جزوه ی کلاسی ؟ سوال های استاندارد را در اولویت قرار می دهید یا سوال های تالیفی ؟ و به این موضوع هم توجه کنید که آیا برای هر کتاب به اندازه ی کافی اهمیت می دهید و وقت می گذارید و آیا روش استفاده برای نتیجه گیری مطلوب از هر درس را می دانید . ممکن است دو نفر یک منبع یکسان را داشته باشند ولی به علت اولویت بندی های متفاوت و روش های مطالعه گوناگون در استفاده از همان منابع نتایج یکسان نگیرند روش مطالعه مناسب برای مطالعه هر کتاب از هر فرد متفاوت از دیگری است.

۳-روش سومین عاملی است که باید برای سنجش پیشرفت در مطالعه بسنجید

سوال سوم : درباره ی روش های مناسب برای هر درس است.

آیا شما روش های مناسب خود را برای هر درس  می دانید ؟ اگر برای یک درس وقت کافی می گذارید و  منابع خوبی هم ادارید اما به اندازه ی کافی نتیجه نمی گیرید باید به روش هایتان فکر کنید .

در مورد روش هایی که استفاده می کنید مهم ترین مسئله ای که باید در نظر بگیرید این است که روش های مطالعه برای هر درس برای هر داوطلب متناسب خود او می باشد و شما باید روش های موثر برای خود را بدانید و اگر از دیگران هم توصیه هایی می شنوید که به نظرتان درست است چند بار امتحان کنید و اگر نتیجه گرفتید ادامه دهید. روشی که برای داوطلب دیگر نتیجه بخش است شاید برای شما خوب نباشد.

همچنین اگر سوالی در مورد مطالب بالا داشتید یا برای دریافت مشاوره برنامه ریزی رایگان و تهیه منابع مهندس امیر مسعودی می توانید با شماره ی ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید تا مشاوران کنکور آسان ( گیلنا ، اوج یادگیری ، زنگ پنجم ، یادگیری آسان شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس