روش حل سوالات ریدینگ زبان انگلیسی کنکور در سایت برنامه اوج یادگیری

ریدینگ

روش حل سوالات ریدینگ زبان انگلیسی کنکور در سایت برنامه اوج یادگیری

در مطالب قبلی در داخل سایت اوج یادگیری در مورد رو مطالعه درس زبان انگلیسی برا شما داوطلبان موسسه کنکور آسان صحبت کردیم و نکاتی را برای تقویت مهارتتان در این درس برای کسب بازدهی بیشتر متذکر شدیم.

حالا در این مطلب به طور تخصصی در مورد ریدینگ زبان انگلیسی صحبت می کنیم مبحثی که شاید خیلی از داوطلبان کنکور در اون مشکل دارند به طوری که اکثر داوطلبان کنکوری سعی می کنند بیشتر زمان خود در مطالعه زبان انگلیسی را صرف لغات و گرامر و کلوز تست بگذارند و به دلیل نگرانی و ترسی که از مواجهه با ریدینگ زبان انگلیسی دارند زمان کمتری را صرف این مبحث می کنند.

در کنکور های سال های اخیر سهم لغات خارج از کتاب درسی در درس زبان انگلیسی د کنکور بیشتر شده و دانش آموزان نباید دایره لغات خود را محدود به کتاب درسی کنند و باید سعی کنند لغات خارج از کتاب درسی را هم در حد امکان بخوانند.

در ادامه ما مشاوران برنامه زنگ پنجم سعی می کنیم نکاتی را به شما یاد دهیم که بتوانید در مبحث ریدینگ به مهارت خوبی برسید و دیگر به راحتی از ۴۰ درصد تست های زبان انگلیسی که مربوط به ریدینگ می شود رد نشوید

در قدم اول این را باید به خاطر داشته باشید که برای پاسخگویی به سوالات ریدینگ لازم نیست کل متن را بخوانید. در صورتی که یک مفهوم کلی از متن به دست آورید می توانید به سوالات مطرح شده پاسخ دهید برای همین در قدم اول به دنبال نکات کلیدی در متن باشید به همین منظور اول از همه حواستان به جملات ابتدا و انتهای پاراگراف باشد و با آن ها می توانید مفهوم اصلی متن را دریابید.

برای پاسخگویی به سوالات ریدینگ داشتن دایره لغات بالا بسیار مهم می باشد پس سعی کنید تا می توانید لغات جدید با معانی آن ها را یاد بگیرید و فقط به لغات کتاب درسی بسنده نکنید.

یک تکنیک که شما دانش آموزان یادگیری آسان می توانید از آن استفاده کنید این است که اول سوالات مطرح شده را بخوانید و سپس با توجه به صورت سوالات در متن به دنبال جواب مورد نظر طراح باشید.

تسلط در پاسخگویی به سوالات ریدینگ یک شبه به دست نمی آید و باید بسیار تمرین کنید برای همین ما به شما گیلنا یی ها پیشنهاد می دهیم هر شب یک یا دو متن ریدینگ زبان انگلیسی را در برنامه ی خود بگذارید و تمرین کنید با این کار به قدرت بالایی در حل سوالات ریدینگ خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید