روش خواندن شیمی کنکور را در سایت برنامه زنگ پنجم حرفه ای یاد بگیرید

شیمی
مشاوره و برنامه ریزی

روش خواندن شیمی کنکور را در سایت برنامه زنگ پنجم حرفه ای یاد بگیرید

در این مقاله در مورد روش مطالعه درس شیمی میخواهیم با شما صحبت کنیم و نکاتی رو بگیم که در صورت عمل به اون ها درصد خوبی در انتظار شما خواهد بود.

در درس شیمی یک سری مباحث صرفا حفظی وجود داره و  مطمئنا بخش قابل توجهی از تست های کنکور رو همین مطالب حفظی تشکیل میده اما در سال های اخیر از این مطالب حفظی طوری سوال اومده که پاسخگویی به اون ها حتی از مطالب محسباتی هم سخت تر شده.

این مورد نشون دهنده این مطلب هست که شما داوطلبان اوج یادگیری برای حل تست های حفظی درس شیمی باید تمام نکات کتاب رو بلد باشید و بتونید درک کاملی از آن ها داشته باشید.برای این منظور باید در هنگام خواندن شیمی تمرکز خوبی روی مطالب داشته باشید و همچنین برای جلوگیری از فراموشی مرور خوبی را در دستور کار قرار دهید.

همانطور که در اوایل مطلب خدمت شما در سایت زنگ پنجم عرض کردیم حجم عمده ای از تست های این درس رو مطالب مفهومی تشکیل داده و شما برای کسب درصد خوب در درس شیمی راهی جز فهمیدن خوب این مطالب ندارید.

منظور ما این است که باید مطالب شیمی رو یاد بگیرید و نکات آن را درک کنید نه اینکه صرفا حفظ کنید چون این کار برای شما فایده ی چندانی ندارد. اگر شما یک مطلب رو خوب یاد بگیرید در صورتی که هر نوع تستی مطرح شود قادر به پاسحگویی به آن خواهید بود چون مفهوم را بلد هستید. فهم مطالب شیمی بر خلاف تصور خیلی از دانش آموزان کار چندان سختی نیست چون کتاب درسی شیمی به خوبی تدوین شده و شما می توانید به راحتی مطالب را با خواندن آن یاد بگیرید.شما دانش آموزان گیلنا باید سعی کنید سر کلاس خیلی خوب به صحبت های دبیرتان گوش دهید چون این کار خیلی در یادگیری شما در درس شیمی موثر خواهد بود.

شما اگر سر کلاس مطالب را خوب یاد بگیرید و بعد از آن همان روز مروری روی مطالب درس داده شده داشته باشید به راحتی به تسلز خیلی خوبی روی شیمی می رسید و بعد از آن فقط باید به فکر تست زنی باشید.تست زدن در درس شیمی خیلی موثر است و به فهم بهتر مطالب برای شما کمک چندانی می کند.

هر چه کنکور های بیشتری رو پشت سر می گذاریم نقش تست های محاسباتی در کنکور شیمی بیشتر می شود. تقریبا از سال ۹۲ به این طرف بود که علاوه بر اینکه تست های محاسباتی در کنکور بیشتر شد شما نمیتونستید دیگه با صرفا جایگذاری یک سری اعداد در فرمول های مشخص به جواب درست تست ها برسی.

برای پاسخ به تست های محاسباتی شیمی هم باید درک خوبی از مفهوم درس داشته باشید و هم سرعت عمل خوبی در حل تست ها داشته باشید.

باید به مرحله ای از تسلط در حل تست های محاسباتی برسید که همراه با خواندن صورت سوال بتوانید پاسخ مد نظر طراح را در ذهن خود حک کنید.

البته شما داوطلبان یادگیری آسان این رو هم باید در نظر داشته باشید هیچکس از اول در این درس یا دروس محاسباتی دیگر تسلط نداشته و به مرور زمان با تمرین و تکرار زیاد مسلما این اتفاق خواهد افتاد.

در شروع کار از زمان زیادی که برای حل تست های محاسباتی میگذارید ترسی نداشته باشید و از جواب دادن و حتی غلط زدن این تست ها نترسید مطمئن باشید با مرور و تمرین و تکرار می توانید به اوج قله ی مهارت در درس شیمی برسید.

حین خواندن شیمی سعی کنید قلم به دست باشید و نکات حتی پیش پا افتاده ی کتاب درسی را علامت بزنید یا یادداشت کنید. حاشیه های کتاب درسی جای خوبی برای نوشتن نکات استخراج شده از دل متن کتاب میتونه باشه.

همه ی افراد توی شبانه روز زمان های مرده ی زادی دارند که به راحتی اون زمان ها رو از دست میدن این زمان ها می تونه زمان بسیار خوبی برای مرور مطالب حفظی شیمی باشه سعی کنید از از این زمان ها خوب استفاده کنید که خیلی میتونه موثر باشه.

با این که کتاب شیمی خوب تدوین شده اما داشتن یک منبع آموزشی خوب که بتواند نکات نامفهوم و دارای ابهام متن کتاب را برای شما بازگو کند احساس می شود سعی کنید منبع خوبی برای خوب در کنار کتاب داشته باشید و این را به خاطر داشته باشید فقط و فقط یک منبع انتحاب کنید و با آن پیش بروید و خود را با منابع زیاد سردرگم نکنید.

در صورت تمایل شما می توانید از محصولات شیمی موسسه کنکور آسان است و گیلنا که تدریس مهندس عارف ربیعیان می باشد نیز استفاده کنید. در صورتی که هر گونه سوالی در مورد درس شیمی و روش مطالعه آن داتشید می توانید با مشاورین زنگ پنجم و گیلنا و اوج یادگیری در ارتباط باشید و با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس