روش مرور صحیح مطالب در زنگ پنجم | نکاتی که برای داشتن یک مرور خوب باید بدانید

مرور صحیح
مشاوره و برنامه ریزی

روش مرور صحیح مطالب در زنگ پنجم | نکاتی که برای داشتن یک مرور خوب باید بدانید

مرور دروس خوانده شده مخصوصا نزدیک کنکور برای داوطلبان گیلنا اهمیت زیادی دارد تا بتوان مطالب را در ذهن نگه داشتن و از فراموشی جلوگیری کرد اما برای داشتن یک مرور صحیح داوطلبان اوج یادگیری باید نکات زیر را رعایت کنند تا نتیجه ی خوبی بگیرند:

١- اشتباهی که اکثر داوطلبان کنکور آسان انجام می دهند برای مرور دوباره مطالب خوانده شده را ازاول می خوانند اما مرور با دوباره خواندن تفاوت دارد این تفکر که برای مرور باید از اول مطالب قبلی را به طور دقیق خواند بسیار اشتباست چون زمان زیادی از شما می گیرد و به طور مداوم با کمبود وقت رو به رو خواهید شد.
٢- برای داشتن یک مرور صحیح استفاده از خلاصه مطالب بسیار کمک کننده است پس داوطلبان عزیز زنگ پنجم در حین خواندن مطالب حتما خلاصه نویسی انجام دهید که بتوانید در دوران مرور از آن ها استفاده کنید چون اگز این کار را انجام نداده باشید مرور خیلی برای شما سخت می شود و یکی از عوامل مهم برای افزایش سرعت مرور خلاصه نویسی است.

۳- دانش آموزان یادگیری آسان برای داشتن یک مرور اصحیح باید نکات زیر را رعایت کنند:

الف) دروس محاسباتی: برای درس های ریاضی و فیزیک و بخش های محاسباتی شیمی بهتر است پس از خواندن کوتاه فرمول ها با تست هایی که یمزنید مرور را انجام دهید که مراحل حل سوالات برای شما یادآوری و در نهایت داخل ذهن شما تثبیت شود.
ب) دروس حفظی: مطالبی مانند لغات یا مطالب حفظی شیمی که فقط باید حفظ کنید و نیاز به فهمیدن خاصی نیستند را باید تا می توانید برای خود تکرار کنید تا ملکه ی ذهنتان شوند برای این دسته بعد از حفظ کردن مطالب با تست زدن از خود آزمون بگیرید و تست هایی که بلد هستید را کنار بگذارید و روی تست هایی که پاسخ صحیح آن را نمی دانید را طبق برنامه مشاوران اوج یادگیری تمرین و تکرار کنید.
 ج) دروس خواندنی: برای این دروس باید ابتدا مطالب درس را بخوانید و مرور داشته باشید سپس با تست هایی که میزنید مطالب را تثبیت کنید در درس های خواندنی مدت زمان مطالعه برای مررو بیشت از تست زنی خواهد بود.
در صورت هر گونه سوال در مورد مرور مطالب یا دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان از مشاوران یادگیری آسان و اوج یادگیری و زنگ پنجم و تهیه منابع کنکور آسان و گینا یا دیدن نمونه تدریس های مهندس امیر مسعودی و استاد احمدی و دیگر اساتید کنکور آسان است با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس