روش مطالعه درس ادبیات کنکور در سایت موسسه گیلنا

ادبیات
مشاوره و برنامه ریزی

بهترین شیوه ی مطالعه ی درس ادبیات کنکور در سایت انتشارات گیلنا

بهترین روش مطالعه ادبیات به صورت مبحث به مبحث است یعنی به شما داوطلبان عزیز گیلنا توصیه می کنیم این درس را درس به درس نخوانید و مبحثی جلو بروید. در ادامه برای هر مبحث ادبیات به صورت مجزا راه حل هایی را برای افزایش کیفیت و بازدهی مطالعه با شما بازگو می کنیم:

قرابت معنایی

پر تست ترین مبحث کنکور با ۹ تست قرابت معنایی می باشد برای این مبحث شما باید اشعار کتاب درسی را چندین بار بخوانید تا کاملا مسلط شوید سعی کنید مفهوم آن ها را یاد بگیرید زیرا حفظ کردن دردی را دوا نمی کند. همچنین شما می توانید اشعار شعرای معروف را هم یک مروری برای خود داشته باشید در کنار خواندن اشعار روی معنای آن ها تمرکز کنید و سعی در پیدا کردن ارتباط بین اشعار مختلف باشید. تست زنی برای این مبحث خیلی میتونه در رسیدن به تسلط بالا کمک کننده باشه. به صورتی که هر چقدر تست بیشتری بزنید شانس خود را برای کسب درصد بهتر بالاتر برده اید.

مشاوران زنگ پنجم به شما تاکید می کنند مهم ترین اولویت تسلط بر اشعار کتاب درسی و در صورت تسلط روی آن ها خواندن اشعار دیگر می باشد. سرعت عمل بالا هم در حل تست های ادبیات به خصوص قرابت معنایی از الزامات است و باید با تمرین وزیاد سعی در بالا بردن سرعت تست زنی خود در این مبحث داشته باشید. البته منظور ما در سایت اوج یادگیری سرعت بدون دقت نیست و زمانی سرعت در تست زنی مفید خواهد بود که همراه با دقت زیاد باشد.

آرایه های ادبی

تست های آرایه های ادبی را می توان سخت ترین تست های دروس عمومی نامید. ۳ تستی که چالش زیادی را برای داوطلب کنکور فراهم می کند اما نمی شود این مبحث را کنار گذاشت و می توان از پس تست های آرایه ادبی هم برآمد. اما نباید این مبحث را دست کم گرفت و از تمرکز بالایی هنگام حل تست های آن برخورددار بود.

در قدم اول شما دانش آموزان موسسه کنکور آسان است سعی کنید آرایه های ادبی داخل کتاب را کامل بلد باشید و سپس به دلیل نزدیکی ماهیت بسیاری از آرایه ها تنها با تست زنی می توان قدرت تشخیص و تمایز آرایه های مختلف را فراهم ساخت.

تست زنی زیاد در این بحث شما را با تله هایی که در تست های آرایه ادبی گذاشته می شود آشنا خواهد کرد سعی کنید همراه حل تست های آرایه حتی در صورت پاسختان درست بود به پاسخنامه نگاه کنید و این عمل برای آرایه ادبی خیلی تاثیر گذار است.

مباحث آرایه ادبی و قرابت معنایی مباحثی هستند که تسلط روی آن ها به مرور زمان به دست می آید پس مطالعه ادبیات را با این مباحث آغاز کنید.

نگارش

نگارش یا همان زبان فارسی قدیم که ۵ تست را در کنکور شامل می شود مبحثی است که داوطلبان کنکور بیشترین مشکل را در درس ادبیات با این مبحث دارند برای همین مطالعه این مبحث را زودتر شروع کنید چون یادگیری آن در ماه های ابتدایی چندان کمک کننده نخواهد بود و زمان ماه های پایانی بیشتر برای تست زدن این مبحث باید صرف شود

حفظیات ادبیات کنکور

در ادبیات کنکور دو مبحث حفظیاتی وجود دارد که عبارتند از واژگان و املا که جواب دادن به اون ها می تواند در درصدی که از درس ادبیات کسب می کنید خیلی  موثر باشه پس داوطلبان عزیز یادگیری آسان این مباحث را جدی بگیرید.

اکثر لغات کتاب ادبیات فقط یک معنی ندارند و شامل چند معنی گوناگون می شوند در امتحانات مدرسه شما یک معنی این کلمات را حفظ کنید کفیات می کنه ولی برای کنکور شما باید معنی تک تک این کلمات را بلد باشید

منبع آموزشی

برای درس ادبیات کتاب های مختلفی وجود دارند که می توانید از بین آن ها منبعی که متناسب شماست را انتخاب کنید و  استفاده کنید البته دقت کنید سرتان را با منابع مختلف شلوف نکنید و فقط از یک منبع استفاده کنید.

 

در صورتی که در مورد درس ادبیات و روش مطالعه آن سوالی داشتید می توانید با مشاورین اوج یادگیری و یادگیری آسان و زنگ پنجم در ازتباط باشید. برای ارتباط با مهندس امیر مسعودی مشاورین گیلنا و کنکور آسان با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس