روش های تند خوانی را در کنکور آسان یاد بگیرید

تند خوانی
مشاوره و برنامه ریزی

روش های تند خوانی را در سایت کنکور آسان یاد بگیرید

تند خوانی روش خوبی برای خواندن است. اما تندخوانی درهمه جا کاربرد ندارد ولی برای بخش های خواندنی تند خوانی مفید است. همچنین برای تفریح و در اوقات فراغت متنی میخوانید می توانید از روش های تندخوانی استفاده کنید.

در این مقاله در سایت کنکور آسان مشاوران اوج یادگیری به شما روش های تندخوانی را می آموزند:

۱) فهرست کتاب را بخوانید تا بدانید دیدتان نسبت به مطلب باز شود، مخصوصا اولین باری که از یک کتاب می خوانید، نکته برداری هایی از بخش هایی که بیشترین ارتباط را با متن مطالعه شما دارند، بنویسید. این نکته ی خیلی مهم از نظر مشاوران زنگ پنجم می باشد.

۲)  دومین نکته از نظر یادگیری آسان این است که مشخص کنید تندخوانی چه زمانی خوب است؟ مثلا اگر هدف شما آشنایی اجمالی با مطلب باشد تندخوانی خوب است. اما اگر به اطلاعات دقیقی احتیاج دارید، تندخوانی نمی تواند کمکی به شما انجام دهد.

۳)  امتحان کنید آیا تندخوانی واقعا برای کتابی که می خوانید کاربرد دارد؟ بعضی کتاب ها را می توان با تند خوانی خواند اما بعضی دیگر را نمی شود.

۴) در این روش در اوج یادگیری تندخوانی را به طرییق یک مرور سطحی بر عنوان های اصلی و فرعی، اولین و آخرین جمله متن و تماممتن های اول و آخر درس ها امتحان کنید.

۵) تلاش کنید هر عادتی را که در ارتباط با تند خوانی دارید مثل “تلفظ لغات”، کنار بگذارید. ما عادت کرده ایم با سرعتی که حرف میزنیم متن را بخوانیم. درحالی که مغز ما سریع تر از زمانی که لغات را بیان می کنیم آنها را درک می کند. اما بعضی ها مطالب را پس از ادا کردن می خوانند.

۶) به جای کلمه ، یک گروه از کلمات را یکباره درک کنید. در اکثر پاراگراف فقط یک یا دو کلمه اصلی وجود دارند و برای فهمیدن معنی عبارت نیازی به خواندن بقیه لغات نیست.

۷) هفتمین نکته که از نظر گیلنا باید به آن توجه کنید این است که همچنان که مهارت در تندخوانی را تمرین می کنید پیش از شروع به خواندن، یک برنامه کار تهیه کنید. مثلا فهرستی از سوالاتی که می خواهید جواب آنها را بیابید، تهیه نمایید.

۸) هنگامی که شما در مورد یگ موضوع آمادگی ذهنی داشته باشید، می توانید چند دقیقه ای را برای وقت گذاشتن در مورد نکانی که می دانید صرف کنید. این کار موجب می شود تندخوانی و مطالبی که می دانید با هم جلو بروند و باعث می شود مطالبی که در حال حاضر می دانید را سریع تر رد کنید.

۹) در کنکور آسان است مطالب قبلی را مرور کنید مداوم به چند صفحه قبل از مطلبی که مطالعه می کنید، برگردید و نکات اصلی را که در حال تندخوانی یاد گرفته اید یادآوری کنید البته کنترل کنید و ببینید در هر نگاهی که به مطالب قبلی می اندازید، آیا مطلب جدیدی پیدا می کنید؟ امکان دارد بار اولی که تندخوانی کردید مطالب مهم را از بدون یادگیری رد کرده باشید

۱۰) هر از گاهی به صفحات بعدی نگاه کنید دانستن اینکه چه مطلبی میخواهید بخوانید، برای تمرکز شما روی متنی که می خوانید مفید است.

برای ارتباط با مهندس امیر مسعودی و مشاوران برنامه های یادگیری آسان و زنگ پنجم و اوج یادگیری که همگی زیر نظر کنکور آسان و گیلنا هستند می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس