روش های مرور مطالب در یادگیری آسان | چگونه دروس را برای کنکور مرور کنیم؟

مرور
مشاوره و برنامه ریزی

روش های مرور مطالب در یادگیری آسان | چگونه دروس را برای کنکور مرور کنیم؟

در سایت اوج یادگیری باید که برای آموختن و تسلط کامل روی یک مطلب باید آن را کامل و چند بار مرور کنید.

چگونه دروس را مرور کنیم؟

۱- معمولا در اکثر اوقات دانش آموزان یادگیری آسان مطالبی را که می خوانند تا ۴۸ ساعت پس از خواندن بیش از نیمی از آن را از یاد می برند به این علت روی مرور مطالب تاکید زیادی می شود درضمن باید فواصل آن را رعایت کنید و از دو سه روز پس از مطالعه به مرور مطالب بپردازید.

۲- برای مرور درس های گوناگون توجه کنید کل مطلب را از اول نخوانید چون هم وقت گیر است هم نمی توانید به خوبی مرور کنید. برای شما داوطلبان کنکور آسان نکته برداری ها و خلاصه نویسی هایی که انجام داده اید و مطالب خلاصه شده بهترین منبع برای مرور می باشند.

۳- دروس عمومی در کنکور هر سال دارای تیپ و ساختار یکسانی هستند یعنی سوالات اولیه درس عربی همیشه از ترجمه و تعریب می آید یا سوالات پایانی درس ادبیات در کنکور به سوالات قرابت معنایی اختصاص دارد. به همین دلیل شما دانش آموزان گیلنا برای مرور این دروس بعد از یادگیری مطالب کلی آن ها به صورت بخش بندی شده و در قالب چند مجموعه تست بزنید و بعد از آن برای سوالات غلط پاسخنامه را بخوانید و  به این شیوه مطالب را مرور کنید.

۴- داوطلبان کنکور آسان است باید برای دروسی که محاسباتی هستند برگه هایی تهیه کنید و علائم و فرمول های هر فصل را به همراه نکات کلیدی آن طبقه بندی کنید و همراه خواندن این برگه ها بسیار تست بزنید. نس های آموزشی به صورت طلقه بندی شده برای یادگیری و تسلط روی مطلب بزنید و همچنین تست هایی که غلط زده اید و از مباحـثی که در آن مشکل دارید زیاد تست بزنید. تست های کنکور های سال های اخیر هم به دفعات زیاد تمرین کنید در دروس محاسباتی بعد از وقت کمی که برای هواندن مطالب می گذارید باید وارد تست زنی شوید و حتی با تست و تمرین مرور کنید.

۵- سعی کنید درس زیست شناسی را به دلیل ضریب بالای آن هر روز در برنامه بگذارید.زیست را باید هم به صورت مفهومی عمیق و هم به صورت ترکیبی بخوانید. برای درس زیست تا می توانید تست ترکیبی به سبک اوج یادگیری بزنید چون تعداد زیادی داخل کنکور تست ترکیبی از این درس می آید. شکل های کتاب های درسی را به خوبی به خاطر بسپارید و برای هود بکشید همجنین نکمیل نویسی در این درس روش خوبی برای وارد کردن نکات خارج کتاب به داخل کتاب درسی می باشد.

۶- در برنامه ریزی خود که می توانید از مشاوران یادگیری آسان دریاقت کنید دو سه ماه آخر را به مروو دروس عمومی در کنار دروس تخصصی اختصاص دهید و همچنین برای آزمون های آزمایشی دو سه روز پایانی را برای دروس عمومی وقت بگذارید

۷- برای داشتن مروری عمیق و مفهومی می توانید از جعبه لاینتنر استفاده کنید(روش استفاده از جعبه لایتنر را می توانید از مشاوران زنگ پنجم دریافت کتید. همچنین مطالعه خلاصه هایتان هم روش خوبی است به ویژه در روز های پایانی که زمان محدودی دارید.

برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی به صورت رایگان زیر نظر استاد احمدی و مهندس امیر مسعودی و تهیه منابع آموزشی امیر مسعودی و دیگر اساتید با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و برنامه ریزی
گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری

گفت‌ و گو با رتبه های برتر اوج یادگیری و یادگیری آسان گفت‌ و گو با رتبه های برتر موسسه اوج یادگیری و یادگیری آسان ۹۳ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ یادگیری آسان :با استفاده از تدریس های عربی و دین و زندگی و ادبیات استاد حسین احمدی و …

انواع اضطراب
مشاوره و برنامه ریزی
انواع اضطراب خوب و بد

انواع اضطراب خوب و بد در از نظر اوج یادگیری انواع اضطراب خوب و بد و کارایی آن در کنکور آسان است اضطراب تسهیل کننده یا تسریع کننده (طبیعی) : به اضطراب کم و یا در حد معقول که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌ شود و نتیجه بهتری …

یادگیری عمیق
مشاوره و برنامه ریزی
یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟

یادگیری عمیق چه زمانی انجام شده؟ با اوج یادگیری مطالعه عمیق خوب داشته باشیم یادگیری عمیق و خوب چه زمانی می فهمیم یادگیری عمیق انجام شده است؟ بتوانید آن موضوع را به زبان خود بیان کنید بتوانید در جاهای ضروری علت ها را ذکر کنید و موضوع را تحلیل و …

تماس