سبک زندگی کنکوری های موفق – رتبه برتر های کنکور چگونه بوده اند؟ (قسمت دوم)

سبک زندگی کنکوری های موفق
مقالات

سبک زندگی کنکوری های موفق – رتبه برتر های کنکور چگونه بوده اند؟ (قسمت دوم)

در مطلب قبلی اصول اولیه ی سبک زندگی کنکوری های موفق را برای شما داوطلبان عزیز در سایت اوج یادگیری نوشتیم. در این مطلب ادامه ی اصول داشتن سبک زندگی موفق را برای شما آورده ایم:

اصل یازدهم:

این اصل را در مورد سبک زندگی کنکوری های موفق در سایت زنگ پنجم بیشتر برای بچه ها ی قوی و زرنگ می گویم . بدانید که غرور و تکبر ، کوچک شمردن حریفان و کم کاری ، هرکسی را از اوج به حضیض می کشاند.پس غفلت نکنید . وبدانید که به هر چیزی کم اهمیت بدهید از همان ضربه خواهید خورد.

اصل دوازدهم:

یکی از اصل های سبک زندگی کنکوری های موفق این است که هیچگاه از حرکت و تلاش خسته و ناامید نشوید . مطمئن باشید که نتیجه ، ماحصل کار و تلاش است و نه فکر و خیال ، پس به جای تصوّ رات و فکر وخیال های بیهوده ، بیشتر تلاش کنید . هر چه بیشتر نگرانید باید بیشتر تلاش کنید.

اصل سیزدهم:

قلم و کاغذ ، چیز هایی هستند که کاربرد های بسیار خوبی دارند . اینها دوای خیلی از دردها هستند . به چند مورد آنها اشاره می کنم:
یکی از ایرادات بسیاری از دانش آموزان ، اینست که اصولاً با قلم و کاغذ بیگانه اند. این بیگانگی آنقدر زیاد است که حتی شامل حال دروسی ، مانند ریاضی و فیزیک هم میشود . بعضی از دانش آموزان ریاضی و فیزیک را هم فقط میخوانند . مثلاً هنگامی که کتاب درسی را مطالعه میکنند وقتی که به یک مثال میرسند همانطور که صورت مثال را مطالعه می کنند جواب آنرا هم فقط می خوانند. ببینید اصولاً تسلط در این دروس و بعضی از قسمت های دروس دیگر هیچگاه با خواندن و حتیحفظ کردن ایجاد نمی شود بلکه باید مسئله را حل کرد!آنهم به تعداد زیاد.
در این مقاله در سایت برنامه اوج یادگیری به شما می گوییم باید ذهن را درگیر کرد باید به ذهن یاد بدهیم که مطالب را حلاجی کند و این کار فقط در سایه حل مسئله و تمرین است. مثلاً هستند دانشجویانی که ، می توانند ساعت ها در مورد مشتق و مفهوم آن و کاربرد های آن صحبت کنند. ولی وقتی یک تابع را مقابل آنها می گذارند نمی توانند مشتق آن رابگیرند . یعنی در عمل هیچ ! باید نشست و قلم در دست گرفت ، فکر کرد، نوشت ، و به جواب رسید . اگر این کار را بکنیم آنگاه تازه تسلط ما افزایش می یابد . بعضی از دانشجویان هستند که این جمله ، همیشه بر سر زبانشان هست که«بلد بودم ! ولی نتوانستم حل کنم» و یا اینکه همه سوالها را می دانستم ، ولی وقت کم آوردم.

اینها همه اش به خاطر کم کاری است و کم فشار آوردن به ذهن است

در واقع ذهن ، درگیری با مطلب و قدرت استدلال و سرعت انتقال لازم را به دست نیاورده است . علاج بسیاری از این حرف ها ، مسئله حل کردن است. و آن هم نه با چشم و یا در فکر بلکه با قلم و کاغذ.حُسن دیگر قلم وکاغذ افزایش دقت و تمرکز است . که این هم مشکل خیلی از بچه های کنکوریست ، بخصوص آنها ی که درگیر فکر و خیال هستند. خاصیت مثبت دیگر قلم وکاغذ ، کمکی است که به افزایش حجم کار میکند . در واقع تلاش دانشجو زیاد شد حجم کار همبالا می رود و قاعدتاً حجم کار زیاد و منطقی هم باعث نتیجه گیری مثبت خواهد شد.

اصل چهاردهم:

به درصد ها و نتایج افرادی که در سال های قبل در کنکورهای سراسری شرکت کرده اند فکر نکنید .درصدها و نتایج هر سال کنکورسراسری مال همان سال است.اگر کسی در کنکور سراسری در سال های قبل ، با یک درصد خاص ، رتبه ای را بدست آورده است ، هیچ دلیلی ندارد شما در کنکور سال بعد با همان درصد ها ، همان نتایج را بدست آورید . همیشه باید برای بهتر بودن تلاش کرد.

اصل پانزدهم:

همیشه توجه داشته باشید ، که روند پیشرفت مهم است ، نه نتیجه مطلق شما اینکه چگونه داری تلاش می کنی مهم است نه چیز دیگر و در واقع آنچه که یک دانشجو کنکوری ، باید به آن توجه جدی داشته باشد اینست که وضع او ، روز به روز بهتر شود.پس هیچگاه نباید به خود مغرور شویم و بگوییم ، خوب وضعیت آزمون ها و نمره ی از ، چون خوب شده پس خیلی لازم نیست به خود سخت بگیرم .ما باید یاد بگیریم«
هر روز بهتر از دیروز!»باشیم ؛ نه چیز دیگر و روند پیشرفت و تلاش ما یک سیر صعودی داشته باشد.

اصل شانزدهم:

اگر گاهی اوقات خسته شدید ، بد نیست ، مثلا هنگام بعد از ظهرهای جمعه به بازی و تفریح اختصاص دهید . ولی تفریح و بازی که به همان مدت ، بعد از ظهرختم می شود نه بیشتر.

دانش آموزان همه ی مقاطع تحصیلی میتوانند برنامه ریزی متناسب با خود را بصورت رایگان از موسسه کنکور آسان است و انتشارات گیلنا و برنامه اوج یادگیری یادگیری آسان ،زنگ پنجم دریافت نمایند.مشاورین موسسه کنکور آسان و گیلنا و برنامه ی اوج یادگیری،یادگیری آسان،زنگ پنجم تحت نظارت مستقیم استاد حسین احمدی و مهندس امیر مسعودی این برنامه ها را برای شما تهیه و تنظیم کرده اند.

جهت دریافت برنامه ریزی و تهیه منابع برنامه اوج یادگیری کنکور آسان است با شماره ی ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید یا کلمه ی منابع و برنامه ریزی را پیامک کنید تا با شما تماس گرفته شود

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
جلوگیری از عدم تمرکز در مطالعه

جلوگیری از عدم تمرکز در مطالعه در اوج یادگیری عدم تمرکز حواس موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می ‏برند و دلایل مختلف و متعددی دارد همانطور که خود می ‏دانید تمرکز حواس در هر کاری از ضروریات قطعی به شمار می آید گفتنی است تمرکز حواس …

برنامه تلویزیونی اوج یادگیری درمورد تاثیر فیزیک در کنکور توضیح میدهد
مقالات
برنامه اوج یادگیری درمورد تاثیر فیزیک در کنکور توضیح میدهد

تاثیر درس فیزیک در کنکور سراسری چیست ؟ کمتر از ۳ ماه به کنکور سراسری تجربی باقی مانده است . در این میان بسیاری از دانش آموزان به دنبال خواندن منابع صحیح و درس هایی با ضریب بالا هستند تا موفقیت شان را در کنکور سراسری تضمین کنند و به …

مقالات
عادت هایی که شکست در کنکور را حتمی می کند

عادت هایی که شکست در کنکور را حتمی می کند چه کارهایی باعث شکست در کنکور می شوند عدم برنامه ریزی لازم نیست برنامه ی شما بی نقص باشد ، در دنیای واقعی به جای کمال گرا ها، از کسانی قدردانی می شود که کاری انجام می دهند نا امیدی …

تماس