مرور به روش Time چگونه است؟ یکی از بهترین روش های مرور در گیلنا

مرور به روش Time
مقالات

مرور به روش Time چگونه است؟ یکی از بهترین روش های مرور در گیلنا

خیلی از داوطلب های اوج یادگیری از ما میپرسن چجوری مرور کنیم؟برای هر درس چقدر وقت بزاریم؟چندوقت یک بار مرور کنیم؟در این مطلب در سایت کنکور آسان یکی از روش های مرور رو به شما آموزش میدیم که بتونید با این روش به تسلط روی مطالب برسید.

زمان مهمترین موردی است که طبق گفته مشاوران یادگیری آسان باید در مرور بهش توجه کنید و باید حتما هر مرحله را در زمان خاص خود انجام بدید تا نتیجه مطلوب بگیرید.

مرور به روش Time دارای ۶ مرحله می باشد:

اولین مرحله:این مرحله را باید هنگام خواندن اولیه و وقتی دارید زیر مطالب خط می کشید یا خلاصه نویسی یا تکمیل نویسی می کنید انجام دهید در این قسمت باید هنگام خلاصه نویسی یک خواندن کوتاه و اجمالی هم روی مطالب داشته باشید و بیشتر سعی کنید خلاصه ی خوبی تهیه کنید چون با نوشتن هم بهتر یاد می گیرید هم اینکه مطالب بهتر در ذهن شما طبقه بندی می شوند.

دومین مرحله:بعد از خلاصه برداری که انجام دادید باید چند دقیقه استراحت کنید و بعد شروع کنید مطالب را به دقت بخوانید و بیشترین وقت مطالعه خود را باید روی این قسمت بگذارید.

سومین مرحله:در سومین مرحله مرور در سایت زنگ پنجم قبل از حل تست ها مطالب خلاصه شده را می خوانید زمان زیادی لازم نیست روی این بخش بگذارید و یک مرور اجمالی برای یادآوری کافیست.

چهارمین مرحله:در این مرحله طبق گفته مشاورین گیلنا که بعد از حل تمرین و تست ها انجام می شود خلاصه ها را می خوانید و نکاتی که داخل تست ها بوده و نمی دانستید را به خلاصه ها اضافه می کنید و رفع اشکال انجام می دهید.

پنجمین مرحله:این مرحله معمولا دو سه روز بعد از مطالعه اولیه صورت می گیرد و به تثبیت مطالب در ذهن شما کمک زیادی می کند.

ششمین مرحله:این مرحله را حدود یک هقته یا دو هفته بعد از مطالعه می توانید انجام دهید معمولا باید مرحله ۵ با مرحله ۶ فاصله زیادی داشته باشد.

 

در صورتی که هرگونه سوالی در مورد مرور به روش Time داشتید یا در مورد روش های دیگر مرور خواستید اطلاعاتی کسب کنید می توانید با مشاور های اوج یادگیری ، یادگیری آسان ، زنگ پنجم ، در ارتباط باشید، برای ارتباط با مشاوران گیلنا و کنکور آسان و مهندس امیر مسعودی و استاد احمدی با شماره ۰۹۱۲۸۹۷۶۰۴۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
جلوگیری از عدم تمرکز در مطالعه

جلوگیری از عدم تمرکز در مطالعه در اوج یادگیری عدم تمرکز حواس موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می ‏برند و دلایل مختلف و متعددی دارد همانطور که خود می ‏دانید تمرکز حواس در هر کاری از ضروریات قطعی به شمار می آید گفتنی است تمرکز حواس …

برنامه تلویزیونی اوج یادگیری درمورد تاثیر فیزیک در کنکور توضیح میدهد
مقالات
برنامه اوج یادگیری درمورد تاثیر فیزیک در کنکور توضیح میدهد

تاثیر درس فیزیک در کنکور سراسری چیست ؟ کمتر از ۳ ماه به کنکور سراسری تجربی باقی مانده است . در این میان بسیاری از دانش آموزان به دنبال خواندن منابع صحیح و درس هایی با ضریب بالا هستند تا موفقیت شان را در کنکور سراسری تضمین کنند و به …

مقالات
عادت هایی که شکست در کنکور را حتمی می کند

عادت هایی که شکست در کنکور را حتمی می کند چه کارهایی باعث شکست در کنکور می شوند عدم برنامه ریزی لازم نیست برنامه ی شما بی نقص باشد ، در دنیای واقعی به جای کمال گرا ها، از کسانی قدردانی می شود که کاری انجام می دهند نا امیدی …

تماس